دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

رفع لاغری صورت به چه صورت؟

شاید شما هم با افرادی مواجه شده اید که به دنبال رژیم غذایی شدید یا بدنسازی که با کاهش سریع وزن همراه است دچار لاغری صورت شده اند و بدنبال راه حلی برای آن هستند. برخی از باشگاه های ورزشی دستورالعمل های خاصی در لاغری دارند مثلا در بدنسازي دورهاي به نام دوره ماهيچه وجود دارد که در آن اصطلاحا بدن را خشک ميکنند تا لاغر شود و ماهيچهها بيرون بزند، بعد ماهيچهها را تقويت ميکنند. در اين دوره تمرينهاي سخت انجام ميدهند، رژيمغذايي خاصي ميگيرند، آب کم ميخورند و قرص و داروهاي خاصي مصرف ميکنند. در مواردی مشاهده می شود که پوست صورت شادابي و شفافيتش را از دست می دهدو زیر چشمها و گونهها گود می افتد.

در این موارد باید گفت رژيمهاي پروتئيني باعث كمآبي و دفع آب بدن ميشوند. اين موضوع به شدت روي بافت صورت تاثير دارد و باعث گود افتادگي چشمها و چروکيدگي پوست ميشود. اين حالت در رژيمهاي بدنسازي ديده ميشود.ميتوان گفت اين نوع رژيمهاي غذايي بسيار بيرحمانه است و به شدت به بدن آسيب ميرساند.در صورتیکه افراد برنامه غذايي را به حالت عادي برگردانند و به اندازه کافي آب بخورند، مشکلشان به مرور زمان تا حد زيادي حل خواهد شد.

دريافت کالري اضافه و بيشتر از نياز بدن به هر شکل (پروتئين، نشاسته يا چربي) ميتواند باعث اضافه وزن شود و اين افزايش وزن باعث افزايش درصد چربي بدن خواهدشد که بسيار خطرناک است. پيشگيري از افزايش وزن با تعادل ساده کل انرژي که از نوشيدني و خوراکيهايي که دريافت ميکنيم با انرژي مورد نياز بدن امکانپذير است. و اما توصیه متخصص پوست:

علت تغيير شكل صورت در این موارد، کم شدن چربي زيرپوست و آب بدن است که براي رفع آن ميتوان از ، ليزر و تزريق چربي استفاده کرد.چند جلسه درمان با ليزرهاي فرکشنال که کلاژنسازي را تحريک ميکند، می تواند شادابی پوست را برگرداند. در مواردی که برای فرد اهمیت ویژه ای داشته باشد,ميتوانند براي تزريق چربي مراجعه كنند اما معمولا برای مدت کوتاه، نياز نيست.

تقريبا هيچكدام از داروهايي که در باشگاههاي بدنسازي استفاده ميشود، موردتاييد پزشکان نيست. برخي از اين داروها عوارض فوقالعاده زيادي دارند. مثلا انسولين که در باشگاههاي بدنسازي مصرف ميشود، عوارض شديد و حتي مرگومير را در پي دارد. ساير داروهايي که در باشگاههاي بدنسازي مصرف ميشوند نيز ترکيبهاي هورموني دارند که عوارضشان بيشتر از منافع آنهاست و روي قسمتهاي مختلف بدن تاثير منفي ميگذارند. مثلا ترکيبهاي استروييدي باعث پوکي استخوان، تخريب مفاصل، درگيري چشمي و قلبي ميشوند. ترکيبهاي تستوسترون نيز عوارض کبدي دارند، بنابراين استفاده از اين داروها چه براي افزايش و چه براي کاهش وزن بههيچوجه توصيه نميشود. مصرف دارو بايد با نظر پزشک و پس از بررسيهاي هورموني و آزمايشهاي پزشکي لازم انجام شود.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر