دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

زیبایی مختص خانمها نیست

بسياري از آقايان بر اين باورند که مراقبت و رسيدگي پوست مختص خانمهاست و حتي از ضدآفتاب و مرطوبکننده هم استفاده نميکنند و بعضي از آنها حتي براي درمان مشکلات پوستي خود نيز به پزشک مراجعه نميکنند و در اين باره چيزي نميدانند... بسیاری مشکلات آقایان مربرط به شیوه اصلاح کردن آنهاست.3 نکته اصلی در این زمینه عبارتند از :

1. با ماشين اصلاح کنيم يا با تيغ؟
هيچ مدرک علمياي که نشان دهد روش اصلاح صورت با تيغ يا ماشينهاي اصلاح برقي بر ديگري ارجحيت دارد، نداريم. درواقع نميتوان گفت کدام روش براي کدام پوست مناسبتر است زيرا فقط نوع پوست نيست که باعث ميشود اصلاح موفق باشد بلکه ويژگيهاي پوستي، دفعات اصلاح صورت، جنس و حالت مو، مهارت شخص و هزينه تمامشده براي هر روش هم در ميزان رضايتمندي فرد موثر است.

وقتي با ماشين ريش را اصلاح ميکنيد، نوک موها چند شاخه و ريشريش ميشود. علاوه بر اين، تيغ موها را همسطح و نزديک به پوست قطع ميکند و به همين دليل پوست بعد از اصلاح صافتر به نظر ميرسد. با توجه به اين محاسن، بهتر است آقايان هر دو روش اصلاح را امتحان کنند تا ببينند کدام برايشان مناسبتر است.

2. محصولات قبل از اصلاح لازماند؟
براي اينکه اصلاح سريعتر، راحتتر و با تحريک کمتر باشد، پوست حتما بايد براي اصلاح آماده شود. محصولات قبل از اصلاح چند نوع هستند؛ برخي از آنها براي اصلاح خيس و برخي براي اصلاح خشک يا مخصوص ماشينهاي برقي مناسباند چون ما روش اصلاح با تيغ را به دلايلي که گفتيم و به علت احتمال کمتر بروز مشکلات مربوط به اصلاح مناسبتر ميدانيم، به آماده کردن صورت قبل از اصلاح خيس اشاره ميکنيم.

خميرها يا فومهاي مخصوص اصلاح زيادي در بازار وجود دارند که ويژگي مشترک آنها خيس، نرم و باددار کردن موهاي صورت است تا راحت و بدون تحريک پوست قطع شوند. موها آب و اين مواد را جذب ميکنند و نرم ميشوند. تنها نکته مهم براي داشتن اصلاح خوب و راحت اين است که براي خودتان وقت بگذاريد. بيشتر آقايان به علت کمبود وقت اجازه نميدهند موهايشان خيس شود در حالي که بايد با آب صورت خود را خيس و سپس از فوم يا خميرها استفاده کنند و 3-2 دقيقه صبر کنند تا با جذب اين مواد به موها، اصلاح راحتي را تجربه کنند.

3. چه محصولي براي چه پوستي مناسب است؟
هنوز هم بسيارند آقاياني که از خميرها يا صابونهاي فرچهدار استفاده ميکنند اما اين محصولات که بايد در ظرفي آماده شوند و با فرچه به پوست ماليده شوند، هم از نظر بهداشتي و هم از نظر وقتگير بودن خيلي مناسب نيستند. خميرهاي اصلاح بدون فرچه زيادي در بازار وجود دارد که به راحتي قابل استفادهاند و به دليل اينکه حاوي روغن و آب هستند، مانند مرطوبکننده عمل ميکنند و پوست را تحريک نميکنند.

به آقاياني که پوست خشک و حساسي دارند، مصرف اين محصولات را توصيه ميکنيم. اين گروه بعد از اصلاح هم به جاي محصولات الکلدار بهتر است از لوسيونهاي نرمکننده مخصوص استفاده کنند. کسي که پوست طبيعي (نه خشک و نه چرب) دارد، در انتخاب محصولات مختلف آزاد است اما مرداني که پوست چرب دارند، بهتر است از کفهاي فشاري يا کرمهاي کفکننده استفاده کنند که حاوي صابون يا مواد شبه سورفاکتانت هستند و چربي پوست را بهتر پاک ميکنند. محصولات بعد از اصلاح که به شادابکننده پوست معروفاند و حاوي آب، الکل و مواد معطرند، ميتوانند استفاده کنند.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر