دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

تاثیر کلر آب بر مو

1- من تقريبا هر روز در باشگاههاي ورزشي شنا مي كنم. كلرين موجود در آب، موهاي مرا آشكارا خراب مي كند. چه پيشنهادي مي كنيد؟

قرار گرفتن در معرض آب و كلرين بطور روزمره، در مو اثر خشك كنندگي دارد كه مي تواند منجر به مسائل متعددي گردد: شكستگي مو، گره خوردگي مفرط و منظره بي حالت كدر مو. با شستشوي روزانه مي توان كلرين را از بين برد و همچنين رعايت برنامه ذيل ممكن است در بهبود اين عارضه مفيد واقع گردد.
1- موها را با شامپوي ملايم و مخصوص موهاي خشك و آسيب ديده شامپو بزنيد. يكبار شامپو كافي است خوب آبكشي كنيد و نگذاريد اثري از شامپو روي مو بماند.
2- پس از هر بار شامپو زدن حالت دهنده به كار ببريد. حالت دهنده روي مو، لايه روشني مي كشد كه با خشكي مو مقابله نموده و آن را صيقل مي دهد و مو آسان تر شانه مي شود.
3- موها را با حوله اي بپيچيد و به آرامي با دست روي حوله بزنيد. موي خيس بسيار شكننده است و با مالش شديد آسيب مي بيند.
4- موها را به ملايمت با يك شانه بزرگ و با دندانه ي پهن و نوك گرد شانه كنيد. هرگز موي خيس را برس نزنيد و گره ها را با شانه ملايم باز كنيد و موها را از طرف نوك آنها به طرف پوست سر شانه كنيد.
5- مدل مويتان را ساده و كوتاه انتخاب كنيد كه دستكاري كم لازم داشته باشد. اگر مي خواهيد موها را رنگ نموده و يا با مواد شيميايي صاف نماييد. براي اينكه آسيب زيادي به مو نرسد، اين كارها را توسط آرايشگر حرفه اي انجام دهيد

نقل از هفته نامه سلامت


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر