دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

جراحی متابولیک در درمان دیابت

در پی تبلیغ درمان قطعی دیابت در یکی از کشورهای همسایه اعلام شد؛

برخی شبکههای ماهوارهای خدمات غیراستاندارد پزشکی تبلیغ میکنند

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برخی شبکه های تلویزیونی ماهوارهای مرجع اصلی تبلیغات کالاها و خدمات غیراستاندارد پزشکی هستند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر محمدعلی نیلفروش زاده مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تبلیغات غیرواقعی پزشکی در برخی از شبکه های ماهواره ای، اظهار کرد: این تبلیغات غیرواقعی تا حدی است که به تازگی در خصوص درمان دیابت تیپ 2 در کشور ترکیه مطالبی خلاف واقع ارائه می شود که جنبه تجاری داشته و به تمام بیماران دیابتی توصیه نمی شود.
دکتر نیلفروشزاده بیان کرد: علی رغم اینکه روش استانداردی در درمان بیمارن دیابتی که چاق هستند محسوب می شود ولی در درازمدت اثربخشی آن کاهش یافته و بیمار به درمان قبلی بر می گردد همچنین این روش بیش از 20 سال است در دنیا انجام می شود و در ایران نیز توسط پزشکان حاذق در تهران و برخی شهرستان ها انجام می شود بنابراین لزومی به صرف هزینه هنگفت برای مسافرت و انجام جراحی نیست.
وی تصریح کرد: در این شرایط از مراکز علمی و تحقیقاتی کشور انتظار می رود پاسخ مناسبی به این نوع جریانات غیر علمی دهند و خدمات و توان علمی بالای خود را در سطح کشور و منطقه معرفی کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر بالا بودن توان علمی پزشکان ایرانی خاطرنشان کرد: فناوری های سلامت و مهارت های بالینی پزشکان ایرانی در سطح بسیار بالایی است به طوری که در بسیاری از رشتههای تخصصی و فوق تخصصی به عنوان مرجع در سطح منطقه مطرح هستند به طوریکه بر اساس آخرین طبقه بندی اسکوپوس رتبه ایران در پزشکی چهار پله بالاتر از کشور ترکیه است.
دکتر نیلفروش زاده همچنین بیان کرد: در حوزه های جراحی های تخصصی و فوق تخصصی، پیوند اعضاء و درمان بیماری های صعب العلاج برجسته ترین اساتید ایرانی را داریم به نحوی که بسیاری از بیماران منطقه برای درمان به ایران مراجعه می کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به توان و مهارت بالینی پزشکان ایرانی یادآور شد: در این زمینه صاحب رتبه خوبی هستیم اما گاهی برخی پزشکان منطقه به دور از اخلاق حرفه ای و برای کسب درآمدهای نامتعارف، عوامفریبی را به جای کار علمی انتخاب می کنند که این کار از سوی تمام گروههای علمی محکوم شده است.

نقل از سایت ریاست جمهوری


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر