دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

موفقیتی دیگر از مرکز تحقیقات پوست و سالک

موفقیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در درمان بیماری لیشمانیوز جلدی « سالک» به عنوان تازه ترین ایده در لیست اخبار نوآوری های وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی کشور قرار گرفت.

مرکز تحقیقات بیماری های پوستی و سالک این دانشگاه در زمینه روش های درمانی سالک پیشرفت های حائز اهمیتی داشته است از جمله روش تأثیر TCA (تری کلرواستیک اسید ) بر روی بیماری سالک می باشد که به عنوان روش مؤثر و ارزان در تسریع بهبودی زخم سالک و کاهش اسکار «جوشگاه» در ضایعات پاپولوندولراولیه سالک در حال اجرا می باشد. از جمله اقدامات درمانی دیگر استفاده از رادیوفرکوئنسی و سلول های بنیادی در از بین بردن اسکار سالک می باشد .

گفتنی است در این زمینه مقالات متعددی توسط دکتر محمد علی نیلفروش زاده رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک به چاپ رسیده است که از جمله می توان به مقاله کاهش زمان بهبودی ضایعات تحت درمان با «TCA + گلوکانیتم» نسبت به «گلوکانیتم به تنهایی» اشاره کرد.

وی همچنین در مقاله ای دیگر یک مورد بهبودی کامل ضایعه وسیع سالک در یک مرد 46 ساله مبتلا به لیشمانیوز جلدی که با TCA و فلوکونازول خوراکی درمان شده و هیچ اسکاری از این ضایعه باقی نمانده است را مطرح نموده است. در مطالعه ای دیگرکه مقاله آن در مجله International Journal of pharmacology در سال 2006 به چاپ رسید، دیده شده که میزان بهبودی در دو گروه درمانی TCA و گلو کانتیم موضعی تقریبا مساوی است و TCA می تواند به عنوان یک روش جدید و جایگزین در درمان سالک معرفی شود. در بررسی دیگر اثر 50 درصدی TCA بر روی اسکار ناشی از سالک در مقایسه با اثر لیزر CO2 مورد سنجش قرار گرفته و نتایج نشان داده است، با این که اختلاف معنی داری بین دو گروه دیده نشده اما هزینه کم و مصرف آسان این محلول نسبت به لیزر CO2 می تواند در درمان اسکار سالک و سایر اسکارهای آتروفیک به کار گرفته شود.

گفتنی است دکتر نیلفروش زاده در مقاله دیگر خود که در سال 2008 در مجله Koriean J parsitol به چاپ رسید گزارش یک مورد درمان موفقیت آمیز بیمار مبتلابه لیشمانیوز فرم لوپوئید با استفاده از محلول موضعی 50 درصدی TCA تشریح کرده است. در حال حاضر نیز چندین طرح تحقیقاتی دیگر در این زمینه توسط این مرکز در دست اجرا می باشد. لازم به ذکر است خبر موفقیت مرکز تحقیات پوست و سالک در درمان سالک با استفاده از TCA به دلیل اهمیت و نو آوریش در صدر اخبار سایت www.healthideabank.ir وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (خبرنگار:قندهاری)


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر