دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

پيوند مو سلامي دوباره به جواني

آيا با پيوند مو ميتوان جوانتر شد ؟
در پاسخ بايد گفت بله اينچنين است. مهمترين مسئله براي هر فرد خط رويش مو در پيشاني فرد است كه به مرور زمان و با افزايش سن پيشاني بلندتر مي شود و موهاي جلوي سر نازك تر مي گردد. اين مشكل علي رغم داشتن پوست خوب و جوان مي تواند در ظاهر فرد خصوصا مردان تاثير بسزايي داشته باشد و نتايج اين عمل در جواني فرد او را متحير گرداند.

در ايجاد يك خط رويش مو براي فردي كه به مرور زمان پيشاني بلندي پيدا كرده است مي توان به جرات گفت كه اين عمل مي تواند يك فرد 45 ساله را 25 ساله به نظر آورد.

خط رويش موي فعلي خود را با عكسي كه چند سال پيش گرفته ايد مقايسه كنيد. اين مقايسه به شما نشان مي دهد چقدر موهايتان را از دست داده ايد. سرعت از دست دادن موهاي شما چقدر بوده و داشتن موي بيشتر تا چه حد در ظاهر شما موثر مي باشد.

وقتي افراد به دنبال درمان موهاي از دست رفته خود مي باشند در واقع در جستجوي راهي براي برگرداندن ظاهر جوان و شاداب خود هستند. تعداد معدودي از مردان مشكل طاسي خود را به خوبي پذيرفته اند و با آن زندگي مي كنند ولي اكثريت آنها فعال تر برخورد كرده و براي برگرداندن موي از دست رفته به دنبال هر درماني مي روند از درمانهاي سنتي گرفته تا دارويي و جراحي.
محققان در چندين مطالعه اثرات رواني طاسي را در مردان بررسي كرده اند.

بسياري از مردان عنوان كرده اند كه شروع از دست دادن موها يك مرحله پر استرس از زندگي آنها بوده، اين افراد از اذيت كردن اطرافيان شاكي بوده و از اينكه نظر ديگران در مورد آنها چگونه است نگران بودند، احساس مي كردند جذابيتشان كم شده و از ظاهرشان بسيار ناراضي بودند.

گزارش شده 3 نفر از هر 5 نفر مرد تا قبل از سن 50 سالگي از درجات متفاوتي از طاسي رنج مي برند. البته زنان هم از اين مسئله ايمن نيستند. 1 نفر از هر 4 زن از دست دادن مو و نازك شدن مو را تجربه مي كنند و بعد از يائسگي بيشتر مستعد طاسي هستند. درمان طاسي قدمت طولاني داشته و زنان و مردان از 5000 سال پيش به دنبال درماني براي ريزش موي خود بوده اند. اولين درمانها از نسلي به نسل گذشته و اكنون در كتابخانه پزشكي شفا دهنده هاي قديم گنجانده شده، امروزه ما در زماني زندگي مي كنيم كه انواع درمانهاي دارويي و جراحي براي ريزش مو وجود داشته و طاسي را به طور كامل مي توان درمان كرد.

فوليكولاريونيت جديدترين روش پيوند مو است كه نتايج كاملا طبيعي دارد. در جراحي پيوند مو با استفاده از موهاي پشت سر بيمار در ناحيه طاسي، فوليكولهاي زنده كاشته مي شود و چون اين موها وابسته به جنس نيستند، ريزش نداشته و تا آخر عمر باقي مي مانند و چون داراي ضخامت بيشتري هستند، پوشش متناسبي به ناحيه طاس مي دهند. اين روش داراي ضوابط خاص خود مي باشد كه بيش از چند دهه تجربيات مختلف جراحان را به دنبال دارد.

در اين شيوه از پيوند تك مو يا گرافتهاي 2 تا 4 مو استفاده مي شود كه هم اكنون موثرترين و جديدترين روش با برداشتن يك نوار باريك از ناحيه پشت سر و پيوند زدن در نواحي طاس بالاي سر و جلوي سر استفاده مي شود. به طور متوسط در يك جلسه 1800 تا 2000 گرافت يا 3000 تا 6000 تار مو مي توان پيوند زد كه در بسياري از بيماران ممكن است نياز به بيشتر از يك جلسه باشد براي حصول نتيجه خوب، بايستي تراكم موها در ناحيه پشت سر، رنگ و قطر موها در نظر گرفته شود.

البته از اين روش مي توان براي ترميم طاسي ناشي از اسكارهاي عمل جراحي، تروما، كريون يا محل سوختگي استفاده كرد كه بيشتر خانمهاي داوطلب پيوند مو از اين دسته هستند.

نقل از ماهنامه زندگی مثبت


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر