دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

پيوند مو يك عمل ساده و قابل انجام است

پيوند مو جراحي سرپايي است كه با بي حسي موضعي انجام مي شود. در اين عمل نواري باريك از ناحيه پشت سر برداشته مي شود و پس از تقسيم به واحدهاي فوليكولي در قسمت جلوي سر كاشته مي شود.

دكتر محمدعلي نيلفروش زاده، متخصص پوست، مو و زيبايي، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران و رييس مركز تحقيقات بيماري هاي پوستي و ليشمانيوز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: پيوند مو به عمل راحت و قابل انجام است كه نتايج آن مورد رضايت اكثر بيماران قرار مي گيرد. هر چند كه اين عمل ساده و بي خطر است اما رعايت كامل نكات ايمني براي حفظ سلامت بيمار و رسيدن به بالاترين درصد رشد موهاي كاشته شده از سوي پزشك معالج ضروري است.

وي ادامه داد: به دليل ظرافت زياد اين جراحي و بالا بودن سرعت كار، يك تيم 10 نفره اين نوع پيوند مو را انجام مي دهند در تمام طول مدت عمل بيمار هوشيار است و مي تواند با دكتر و بقيه افراد تيم صحبت كند.
دكتر نيلفروش زاده گفت: موهاي كاشته شده در ماه اول بعد از عمل پيوند مو مي ريزند در حاليكه ريشه آن ها زير پوست باقي مي ماند و 4 تا 6 ماه بعد موي جديد از آن ها رشد مي كند.

رشد تمام موهاي كاشته شده 9 تا 12 ماه بعد از عمل كامل مي شود. موهاي جديد تمام خصوصيات خود از جمله رنگ، بافت و زاويه رشد را حفظ مي كنند و جريان خون غني سر باعث برقراري مجدد تغذيه فوليكول هاي كاشته شده مي شود.
وي در مورد عوارض احتمالي اين جراحي تاكيد كرد: درد و سوزش در ناحيه بخيه هاي پشت سر، تورم پيشاني و صورت و تشكيل دلمه هاي كوچك بر روي محل هاي كاشت از عوارض شايع اين جراحي و خونريزي، باقي ماندن اسكار و عفونت از عوارض نادر اين جراحي است.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر