دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

اعمال زیبایی در سیاستمداران

اگر قرار بر این باشد بگویید چه کسانی به ظاهر خود بیشترین اهمیت را میدهند، مطمئنا بازیگران و نیز مدلهای لباس و تبلیغات در صدر جدول خواهند بود؛ کسانی که با ظاهر خود درآمدسازی میکنند ، اما در بخشهای بالایی این فهرست ، باید جایی را هم برای سیاستمداران در نظر بگیرید؛ مردان و زنانی که برای رای آوردن نیاز به نظر مردمی دارند و نتایج تحقیقات روانشناسی رایدهندگان نشان می دهد ظاهر هم یکی از عوامل موثر بر انتخاب کاندیداهاست. در عین حال این موضوع باعث میشود در موقعیتهای مختلف؛ از جشن و سرور گرفته تا بحرانهای شدید، چهره این افراد در لنز عکاسان و دوربین فیلمبرداران، مناسبتر به نظر بیاید و پالس منفی به مخاطبان نفرستد. تا به حال جنجال های زیادی در مورد جراحی های زیبایی سیاستمداران به پا شده است، عده ای مخالف چنین عمل هایی هستند و می گویند یک سیاستمدار خوب باید با منش و عمل خود را محبوب کند ولی عده ای دیگر می گویند، به هر حال ظاهر یک بخش مهم ماجراست . اما نکته جالب اینجاست که خود سیاستمداران هنوز به این باور نرسیده اند که انجام عمل جراحی زیبایی برایشان کار درستی است. زیرا بیشتر آنها پس از اینکه جنجال های مختلف به دلیل انجام این عمل برپا شده است، مصرانه انجام عمل را تکذیب کرده اند و در این میان تعداد معدودی با افتخار انجام عمل جراحی را پذیرفته اند و از اینکه این کار را انجام داده اند هیچ شرمی ندارند.
با در نظر گرفتن این مسائل، سیاستمداران بزرگی در جهان به دنبال تغییر وضع ظاهری خود بخصوص صورت خویش هستند، اما معدود سیاستمدارانی هم هستند که به صورت شفاف و صادقانه انجام این تغییرات را میپذیرند، زیرا در ذهنیت این افراد اعتراف به عمل زیبایی میتواند باعث شود چهره بدی از گذشته فرد در ذهن افراد ثبت شود و تغییر زیبایی هم هیچ کمکی به فرد نکند. به این ترتیب است که این سیاستمداران اقدام به اعمال زیبایی را انکار می کنند ولی باز هم از رسانهها و برخی متخصصان ماجراجوی پلاستیک در امان نمی مانند.

در ایران معمولا بیشتر اینگونه مراجعات جهت کاشت مو یا بهبود پوست از جنبه زیبایی بوده است.به عنوان مثال بهره گیری از روشهای غیر تهاجمی در بهبود قوام پوست و جوانسازی از جمله تزریق بوتاکس و فیلر ، انجام روشهای کم تهاجمی مثل لیزرهای جوانسازی با درجه خفیف و آراف و کاشت مو به شیوه ای که مانند سایرین با کوتاهی کل موها همراه نباشد و در دو یا سه جلسه با حجم کاشت کمتر ولی توالی بیشتر بدون کوتاهی موها انجام می شود.در مورد این افراد خوشبختانه نتایج ظاهری مثبت بوده و باعث جذب سایر افراد شده است. بزرگترین مشکلی که در ارتباط با این افراد روبرو هستیم این است که غالبا این افراد می خواهند سایرین متوجه تغییر شکل ظاهری آنها نشوند و تقاضای آنها حفظ رازداری در مورد عمل آنهاست که ما هم اخلاقا به آن متعهد هستیم ولیکن به عنوان مثال در مورد یکی از چهره های معروف سیاسی وقتی که عکس جدید او را صفحه اول یکی از روزنامه ها و عکس قدیمی او به همراه ادامه مطالب در صفحات داخلی آن روزنامه به چاپ رساندند خوانندگان متوجه تغییر ظاهری او شدند و یا در مورد یکی از کارگردانان معروف سینما که اتفاقا در یکی از فیلمهای خود نیز نقش ارائه کرده بود، از آنجائیکه پس از کاشت مو نقش یک فرد با سن کمتر از سن واقعی خود را بازی کرده بود، مردم با مقایسه او با فیلمهای قبلی اش به تغییر ظاهری او پی بردند.البته بر عکس آن هم موردی داشتیم که از مجریان معروف تلویزیون بودند و ایشان هنگام عزیمت به سفر حج این عمل را انجام داده اند و از آنجائیکه باید موها کوتاه باشد، تا زمان بلند شدن موها و رویش کامل کسی متوجه تغییر چهره او نشد. در این موارد با اینکه ما ملزم به رعایت راز داری بودیم ولی فعالیت هنری یا سیاسی این افراد باعث کشف تغییر ظاهری آنها شد.
سیاستمداران دنیا نیز از این اقدام بی بهره نبوده اند به عنوان مثال صدام حسین، رئیسجمهور اسبق عراق، یکی از افرادی است که شنیدهها از جراحی پلاستیک او خبر میدهد. به ویژه او در جریان مجروح شدن در اثنای جنگ ایران و عراق دست به این کار زد و هم اینکه پزشکان متخصص با استفاده از عمل جراحی پلاستیک افرادی را شبیه او درست کردهاند تا بتوان در موقعیتهای امنیتی یا تبلیغاتی از آنها بهره برد؛ بدلهایی که بعد از سقوط صدام مصاحبههای جالبی در مورد وظایف خود انجام دادند و رازهای جالبی از پشت پرده ماموریت خود افشا کردند.
معمر القذافی، رهبر سابق کشور لیبی هم دیگر فردی است که در معرض این اتهامات است. دامنه جراحیهای پلاستیک او البته بیشتر از صدام حسین بوده و ظاهرا او یکی از متخصصان خارجی را برای این کار برگزیده بود. نکته جالب این که ظاهرا او برخی عملهای جراحی زیبایی را در ساعات پایانی شب درخواست میکرده، گویی که فوریت زیادی وجود دارد و او لزوما باید «زیباتر» به نظر میآمده است. قذافی تا آنجا در این کار افراط کرده که یک رسانه خارجی با توجه به این عملها و نیز لباسهای متعدد او به او لقب «مرد مد» را بدهد. متخصصان میگویند احتمالا او از عمل بوتاکس استفاده کرده و همچنین شکل دور لبها، زیر چشم و میان ابروهای خود را بهتر کرده است.کمی بالاتر از لیبی، کشور چکمهای ایتالیا قرار دارد؛ کشوری که به بیثباتی دولتها مشهور است، اما در یک دهه اخیر آنکه بیش از هر کس دیگری به عنوان نخستوزیر ایتالیا دیده شده فردی به نام سیلویو برلوسکنی بوده است؛ ثروتمندی که چندی پیش به خاطر فسادهای متعددش از سنای این کشور هم اخراج شد، متهم است هم برای مقاصد سیاسی و هم در جهت فساد اخلاقیاش دست به جراحی پلاستیک زیادی زده است. کاشتن مو و تغییراتی در وضع چشمها، محتملترین تغییراتی است که برلوسکنی روی خود انجام داده است.
بالاترین مقام همسایه کناری ایتالیا یعنی فرانسه هم با چنین شایعاتی روبهرو بوده است. زمانی میگفتند ژاک شیراک، رئیسجمهور فرانسه، برای چین و چروکهای صورت خود، زیر چاقوی جراحان پلاستیک رفته است؛ شایعهای که هیچگاه تائید نشد. ظاهرا وقتی رئیسجمهور برای مدتی در انظار نبود، این شایعه پیچیده که او در کانادا مشغول عمل زیبایی بوده است.
شرق اروپا هم شاهد این بوده که رهبران، صورت خود را به تیغ جراحی بسپارند. ولادیمیر پوتین، رئیسجمهور روسیه ظاهرا تنها فردی است در دنیای سیاست که تایید کرده برای زیبایی عمل جراحی پلاستیک انجام داده است. او گفته بینی خود را عمل کرده، اما رسانهها و پزشکانی هستند که بگویند پوتین دستی هم به زیر چشم خود کشیده و چین و چروک آنجا را برطرف کرده است.
اما در آمریکای لاتین هم رهبران زیادی هستند که جراحی پلاستیک انجام داده یا حداقل در معرض اتهامات عمل زیبایی هستند. دیلما روسف، رئیسجمهور برزیل یکی از این رهبران است. برزیل به عنوان یکی از قطبهای عمل زیبایی در جهان شهره است و جراحان خوبی دارد.
دیگر رئیسجمهور زن منطقه آمریکای لاتین هم در معرض چنین اتهاماتی است. خانم کریستینا فرناندز، رئیسجمهور آرژانتین ظاهرا قبل از انتخابات ریاست جمهوری دست به این تغییرات زده تا بتواند در نظر رایدهندگان تغییری ایجاد کند و تاثیری داشته باشد. متخصصان معتقدند جراحی بینی انجام داده است. شاید تغییراتی در ناحیه لب و ابرو هم ایجاد شده، صورت او هم کمی کشیده شده و تزریق بوتاکس هم انجام داده است. در این منطقه، یک رئیسجمهور مرد هم متهم به انجام عمل زیبایی است. پینرا، رئیسجمهور شیلی است که گفته میشود تغییراتی در ناحیه چشمها و نیز کل صورت خود انجام داده است.
کمی بالاتر در ایالات متحده غوغایی از نظر تغییرات و عملهای زیبایی برقرار است. متخصصان درباره باراک اوباما، رئیسجمهور اعتقاد دارند او هیچ عمل زیبایی انجام نداده، اما لازم است چنین تغییراتی برای بهتر کردن صورت خود انجام دهد. از آن سو، همسرش میشل اوباما احتمالا تزریق بوتاکس برای بهتر کردن وضع پوستش انجام داده است.
در میان نزدیکان رئیسجمهور، متخصصان معتقدند جو بایدن، معاون اول رئیسجمهور قطعا چند عمل زیبایی انجام داده است. شنیدهها از عملهای زیبایی متعدد هیلاری کلینتون حکایت دارد. از آن طرف، میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان هم در معرض اتهاماتی چون بوتاکس است.
رهبر جوان کرهشمالی هم متهم به انجام عمل زیبایی است. البته برخی میگویند شاید تغییرات صورت این رهبر جوان از راه طبیعی بهدست آمده باشد. با این حال شاید در جامعه بستهای چون کره برای حفظ اقتدار رئیس کشور انجام چنین عملهایی نیاز باشد.

انجام امور زیبایی در سیاستمداران امری معمول است و این افراد هم مانند بازیگران می توانند و حتی محق هستند دست به اعمال زیبایی بزنند ولی از دیدگاه رسانه ای ممکن است نتوانند براحتی به این امر اعتراف کنند .به هر حال با توجه به جایگاه ویژه ای که دارند ممکن است به جهت شرایط بهتر رسانه ای دست به این گونه اقدامات بزنند.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر