دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

مركز تحقيقات بيماريهاي پوستي و سالك

مركز تحقيقات بيماريهاي پوستي و سالك قابليت ارائه تمام رده هاي سلولي تك تواني پوستي Unipotents stem cell (ملانوسيت ، كراتينوسيت و فيبروبلاست) به ساير مراكز تحقيقاتي درماني كشور را دارد.

اكنون پس از 4 سال از توليد و تكثير سلولهاي فيبروبلاست و كاربرد باليني آن در بيماران مراجعه كننده به مركز پوست و سالك، اين مركز قابليت توليد و ارائه سلولهاي بنيادي تك توان پوستي (ملانوسيت، كراتينوسيت و فيبروبلاست) را پيدا كرده است.
رئيس مركز تحقيقات بيماريهاي پوستي و سالك اعلام كرد كه در سال آتي 3 كارگاه آشنايي متخصصين با كاربرد سلولهاي بنيادي و برداشت نمونه از donor و تهيه فيبروبلاست اتولوگ و كشت و تكثير و تزريق آن با همكاري پژوهشكده رويان برگزار خواهد كرد كه زمان آن اعلام خواهد شد.

مركز تحقيقات پوست و سالك كاربر روي سلولهاي بنيادي تک توان پوست را در 3 مرحله اجرا نموده است:
مرحله اول: كشت و تكثير سلولهاي فيبروبلاست اتولوگ و تزريق آن جهت رفع چين و چروك بوده است كه برروي 44 بيمار انجام شده و به اتمام رسيده است.
مرحله دوم: كشت و تكثير سلولهاي كراتينوسيت و كاربرد آن در درمان اسكارهاي سالك و سوختگي هاي محدود بود كه در مرحله پایلوت بصورت موفقيت آميز انجام گرفته است.
مرحله سوم: طرح كشت همزمان كراتينوسيت و فيبروبلاست در درمان سوختگي هاي وسيع است كه براي اولين بار در كشور با همكاري جراحان پلاستيك به عنوان يك طرح جدي بر روي سلولهاي بنيادي به صورت Pilot در دست اجرا است و در طي چند ماهه اخير تحقيقات وسيعي جهت استفاده از يك پانسمان اوليه مناسب در بيماران سوختگي انجام و نهايي شده است که تا زمان آماده شدن کراتینوسیت و فیبروبلاست خود بیمار (اتولوگ) در بیمار استفاده شود.
اقدام تحقیقاتی دیگر طرح كاربرد سلولهاي ملانوسيت در درمان بیماران ویتیلیگو است كه مصوب مركز پژوهشي رياست جمهوري مي باشد از يكسال ونیم پيش آغاز گرديده وفاز انسانی آن از چند ماه قبلآغاز شده و تاكنون بر روي 3 بيمار انجام گرفته است.

نقل از اخبار پزشکان


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر