دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

تشخيص سريعتر سرطان كليه

تحقيقات نشان داد، بيماران مبتلا به سرطان كليه در آمريكا در مقايسه با يك دهه گذشته بيماريشان خيلي سريعتر در مراحل اوليه و زماني كه تومورها كوچك تر و درمان پذيرتر هستند، تشخيص داده ميشوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از خبرگزاري هلث دي نيوز، محققان با تحليل اطلاعات 200 هزار بيمار مبتلا به سرطان كليه دريافتند، ميزان سرطانهاي كليه در مراحل اول از 43 درصد از تمام موارد سرطان كليه در سال 1993 به 57 درصد در سال 2004 رسيد در حاليكه ميزان سرطانهاي كليه در مراحل 2 ، 3 و 4 كاهش يافت.

بنابراين گزارش، ميانگين اندازه تومورها در مرحله اول از 1/4 سانتي متر در سال 1993 به 6/3 سانتي متر در سال 2003 كاهش يافت و ميزان افرادي كه از سرطان كليه جان سالم به در بردند تا 3/3 درصد بين سال هاي 1993 تا 2003 افزايش يافت همچنين در 5 سال اخير تعداد افرادي كه پس از قرار گرفتن در مرحل اول سرطان كليه درمان شدند تا 88 درصد افزايش يافت.

بر اساس این گزارش، محققان اعلام كردند، اين گزارش به اين معنا نيست كه افراد حتما براي اطلاع از وجود سرطان كليه CT اسكن انجام دهند، اما اگر در تصويربرداري شكلي توده يا تودههايي در كليه تشخيص داده شد به يك متخصص مراجعه كنند.

یادآور می شود، اين سرطان در مراحل اوليه به ندرت علائمي از خود نشان ميدهد و در مراحل بعدي، اين بيماري ممكن است علائمي مثل وجود خون در ادرار، كمردرد، كاهش وزن، خستگي و تب متناوب را به همراه داشته باشد.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر