دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

مواد شيميايي موجود در بطري‌هاي پلاستيكي باعث نگراني شده است

پس از انتشار پيش نويس نتيجه برنامه ملي سم شناسي ايالات متحده (NTP) در هفته گذشته، نگرانيهاي فزايندهاي درخصوص تاثير مادهاي موسوم به بيسفنول ا (BPA) بر سلامتي، كه به صورت گستردهاي در توليد محصولات پلاستيكي مورد استفاده قرار ميگيرد، به وجود آمد، اين گزارش حاكي از آن است «نگرانيهايي» درخصوص تاثير منفي احتمالي BPA بر نونهالان و كودكان وجود دارد و خواستار بررسي بيشتر در رابطه با تعيين ريسك قرار گرفتن در معرض BPA شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ساينس ديلي، گزارش NTP به طور عمده روي تاثير احتمالي BPA روي توليد مثل و رشد (مانند تغيير در ميزان باروري، وزن نوزاد و رشد مغز) تاكيد دارد و تاكيد آن روي سرطان نيست، با اين وجود اين گزارش مينويسد: تحقيقات روي حيوانات تاثير BPA روي بافت سينمه و پروستات را به همان ميزان تاثيري كه روي بروز بلوغ زودرس دارد، نشان داده است.

بنابراين گزارش، اين تاثيرات ممكن است به سرطان ارتباط پيدا كند.

همچنين تاثير BPA بر سلامتي از آن جهت مورد مطالعه قرار گرفته است که افراد زيادي در طول روز با اين ماده سر و كار دارند، اين ماده به ميزان گستردهاي در توليد بطريهاي آب، شيشههاي شير بچه، بسته بندي مواد غذايي، لوحهاي فشرده و بسياري مواد مصرفي ديگر مورد استفاده قرار ميگيرد، معمولا عدد 7 در زير پلاستيكهايي كه از BPA در ساخت آنها استفاده شده است، حك ميشود.

تحقيقي كه در مركز كنترل و پيشگيري بيماريهاي ايالات متحده انجام گرفته، نشان داده كه BPA در ادرار 93 درصد از افراد 6 سال به بالا وجود داشته است.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر