دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

عنصر روي در تقويت سيستم ايمني بدن موثر است

عنصر روي بعد از آهن به ميزان دو گرم در بدن وجود دارد و براي رشد قد، وزن، اشتها، ترميم زخم، بيماري هاي پوستي و مهمترين آن در تقويت سيستم ايمني بدن موثر است.

دكتر بلورساز متخصص اطفال و فوق تخصص بيماري هاي عفوني در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: عنصر روي بيشتر در غذاهاي دريايي، گوشت قرمز و سفيد يافت مي شود كه اكثر كودكان ملي به خوردن اين غذاها ندارند و توصيه مي شد والدين در تركيباتي كه در غذاهاي روزمره استفاده مي كنند روي در آن موجود بوده و از اين طريق از تمام عفونت ها پيشگيري كنند.

وي ادامه داد: در برخي از كشورها كمبود روي وجود دارد كه در ايران نيز اين مشكل در حد متوسط ديده مي شد و در تحقيقات تغذيه اي كه در بين كودكان دبستاني و دبيرستاني انجام شده حدود 20 تا 30 درصد آنها، كمبود روي مبتلا هستند.

این متخصص اطفال و فوق تخصص بيماري هاي عفوني تأكيد كرد: در تحقيقاتي كه در وزارتخانه انجام شده ثابت شده كه حدود 19 تا 30 درصد بچه ها به كمبود روي مبتلا هستند.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر