دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

فعالیتهای کلینیک جردن

به کلینیک فوق تخصصی پوست,مووجراحی پیوند موی جردن خوش آمدید

ما مفتخرهستیم که با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا و تیم پزشکی جوان و با مهارت در زمینه پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماریهای پوستی و جوانسازی پوست بهترین خدمات را در این زمینه ارائه نماییم. این کلینیک هم اکنون مجهز به دستگاه هایی است که همگی ساخت معتبرترین کمپانیهای آمریکا و اروپا و دارای تاییدیه FDA آمریکا و CE اروپا میباشند و نیز کلینیک جردن یکی از اولین مراکز پیوند مو در ایران می باشد
.خدمات قابل ارائه در این مرکز :
□ ویزیت و مشاوره :
ویزیت و مشاوره جهت درمان بیماری ها و مراقبت از پوست و تجویز داروهای تجاری و ترکیبی جهت پیشگیری و درمان چروک و لک صورت جوش و دیگر بیماری های پوستی و نیز مشاوره جهت انجام اعمال جراحی ، پیوند مو و لیزر ( همه روزه صبح و بعد از ظهر از ساعت 10 صبح الی 8 شب )

□ کلینیک لاغری : ارائه خدمات رژیم درمانی زیر نظر متخصص تغذیه .
□ خدمات لیزری : کلینیک جردن یکی از کامل ترین و پیشرفته ترین مراکز لیزر در کشور محسوب می شود .
خدمات لیزری که در این مرکز ارائه می شود عبارتند از :

1. لیزر جوان سازی پوست (FRAXEL): برای رفع چروک صورت وگردن و درمان اسکار و فرورفتگی های پوست صورت و بدن
2. لیزر برای برطرف کردن موهای زائد (Alexandrite) :، در بعضی مواقع از IPL با هدف برداشت موهای زائد استفاده می شود.
3. IPL :برای رفع چروک صورت و جوان سازی پوست رفع ضایعات عروقی و ضایعات پیگمانته و تیرگی های پوست. FPJ نسل جدید IPL می باشد که در درمان لک پوستی و جوان سازی و مشکلات عروق پوست بهبود منافذ پوست صورت وبهبود قرمزی های صورت کاربرد وسیعی دارد.
□جراحی های پوست :
1. پیوند مو به روش های جدید FIT , FUT ، روش ترکیبی و نیلفروش متد
2. نمونه برداری از ضایعات پوستی ( biopsy)
3. برداشتن خال و ضایعات پوستی ( رادیو سرجری کرایوتراپی-جراحی- لیزر )
□ رادیو فرکوئنسی Accent ) :RF ):روشی مطمئن ,اثر بخش و غیر تهاجمی در بازگرداندن جوانی و قوام طبیعی پوست و رفع چاقی های موضعی است و افرادی که دارای پوست شل در نواحی میانی و تحتانی صورت هستند کاندیداهای مناسبی برای رفع افتادگی های صورت با این روش می باشندو نیز برای برطرف کردن چاقی های موضعی و سلولیت ( حالت پوست پرتقالی ) به خصوص در نواحی شکم ، باسن و ران نیز کاربرد دارد.
□ میکرودرم ابریژن و پیلینگ شیمیایی :با میکرودرم ابریژن لایه های سطحی و مرده پوست می ریزد و بر اثر تحریک حاصل از آن پوستی جوان تر جایگزین پوست قبلی می گردد.
□ نور درمانی ( UV ) : برای درمان بیماری های پوستی نظیر پسوریازیس ، ویتیلایگو ، اگزما ، پاراپسوریازیس و لنفوم پوستی و ...
□ مزوتراپی : برای درمان ریزش مو و لک های پوستی و جوان سازی پوست صورت
□تزریق انواع فیلرها :برای رفع چروک های عمیق پوستی و فرم دادن به صورت و لب ها شامل ژل وهیالورونیک اسید و چربی و...
□تزریق بوتاکس: برای از بین بردن وجوان سازی چروک های حرکتی صورت

در بدو ورود بیماران عزیز توسط یکی از پزشکان متخصص کلینیک به نمایندگی از دکتر نیل فروش زاده ویزیت می شود و پس از تشکیل پرونده روش درمانی برای بیمار تعیین می گردد ودر صورت نیاز علاوه بر درمان های موضعی و خوراکی مجموعه اقدامات عملی مورد نیاز بیمار تعیین می گردد.
تعیین نوبت ویزیت به صورت تلفنی ,حضوری و از طریق سایت امکان پذیر می باشد.
مشاوره پیوند مو ومشاوره از جهت انجام سایر اقدامات عملی به صورت رایگان می باشد.

کاشت مو:
کلینیک پیوند موی جردن یکی از اولین مراکز پیوند مو در ایران می باشد و با پیشرفته ترین تکنولوژی و امکانات، جدیدترین درمان های دارویی و جراحی را در ترمیم موی از دست رفته برای زنان و مردان ارائه می دهد. دکتر نیلفروش زاده یکی از معروف ترین و با تجربه ترین جراحان پیوند مو در دنیا می باشد و طی سال ها تحقیق و مطالعه در این زمینه وانجام بیش از 5000 جراحی کاشت مو در سال 2005 متدی جدید با نام نیلفروش متد در پیوند مو ارائه داده است که در کنگره بین المللی پیوند موی استرالیا مطرح شده و به عنوان یک متد تایید شده علمی مورد استفاده جراحان پیوند موی دنیا قرار گرفته است. از تحقیقات جدید ایشان میتوان به کاربرد سلولهای بنیادی فولیکول مو در درمان طاسی اشاره کرد.مطالعات وسیع انجام گرفته در دنیا در مراحل ابتدایی، اثرات سلول بنیادی مو را در درمان طاسی به اثبات رسانده است و مراحل تکمیل این تکنیک در حال تحقیق و بررسی است.
افراد مناسب برای کاشت مو چه کسانی هستند؟
- ریزش موی آندروژنیک تیپ مردانه
- زنان مبتلا به با ریزش موی ژنتیکی
- ریزش موهای موضعی در اطراف خط مو ناشی از جراحی کشش صورت
- ریزش موضعی ناشی از نحوه آرایش موها و وارد آوردن کشش زیاد به مو
- اسکار ناشی از تصادف، سوختگی، جراحی با بیماری های التهابی و عفونی در سر
- زنان با طاسی اندروژنی (الگوی مردانه) بهترین کاندید بین زنان می باشند، زیرا موهای ناحیه دهنده آنها تراکم بالایی داشته و احتمال ریزش ندارد.

روشهای مختلف پیوند مو در کلینیک جردن
همراه با بخیه FUT) Follicular unit transplantation)
در این روش از ناحیه پشت سر یک نوار باریک برداشته و تحت بزرگنمایی استریومیکروسکوپ گرافت های ظریف به اندازه واحدهای فولیکولی طبیعی تهیه شده و در ناحیه گیرنده جلوی سر کاشته می شود.

بدون بخیه FUE یا FIT
در این روش بدون نیاز به بخیه به وسیله پانچ های یک میلی متری از ناحیه پشت سر فولیکول های مورد نظر را خارج می کنند و در ناحیه گیرنده می کارند.

ترکیبی Combination
در کلینیک جردن با استفاده از این روش طی دو تا سه جلسه کاشت مو انجام می شود. البته بیمارانی که شرایط خاصی دارند کاندیدای مناسب برای این عمل هستند.(از این روش برای افرادی که کاملا طاس هستندو فقط یکبار فرصت کاشت مو دارند استفاده می شود.)

نیلفروش متد Nilforoush Method
با استفاده از این روش می توان در کاندیدهای مناسب طی یک جلسه تعداد زیادی تار مو کاشت، تکنیک های خاص این متد خط اسکار بخیه پشت سر را به حداقل می رساند.

در کلینیک جردن بر اساس کالیبر موی هر بیمار در همان روز اسلیتها توسط دستگاه مخصوص محاسبه می گردد و طریقه اسلیتها و جهت کاشت موها به گونه ای است که کاملا طبیعی به نظر میرسد و حتی در بازیگران ،چهره های سیاسی ،ورزشکاران و مجریان به گونه ای انجام شده که بدون مشخص شدن موها پر پشت تر شده است.
بعد از مشاوره و ارزیابی دقیق بیمار، بهترین و مناسب ترین متد انتخاب می شود.
مشاوره قبل از عمل
اگر شما تصمیم به کاشت مو گرفتید با کلینیک جردن تماس بگیرید و یک زمان برای مشاوره پیوند مو درخواست کنید.
در طول این جلسه مشاوره یک تاریخچه پزشکی دقیق از شما گرفته شده و وضعیت سلامت عمومی و موارد منع انجام کاشت مو در شما بررسی می شودسپس سر شما دقیق معاینه میشود چندین نکته در طول مشاوره از اهمیت زیادی برخوردار است:
یک ارزیابی منطقی از وسعت ریزش مو
سن و جنس
کیفیت و کمیت موهای پشت سر
شرایط فیزیکی بدن
انتظارات شما از پیوند مو
در طول مشاوره عکسهای بیماران عمل شده به شما نشان داده می شودبنابر این شما میتوانید دید واقع بینانه در مورد نتایج کار ما کسب کنید.همچنین نکات مهمی که بایستی قبل ازعمل توسط بیمار رعایت شود آموزش داده شده و هزینه دقیق جراحی بعد از معاینه شما مشخص میشود . لزومی ندارد شما در تصمیم گیری عجله کنید بعد از جلسه مشاوره میتوانید مدتی فکر کنیددر صورتی که کاملا راضی به جراحی شدید با کلینیک ما تماس گرفته و موافقت خود را اعلام کنید .در مورد انتظارات و نظرات خود صحبت خواهید کرد و آزمایشهای لازم قبل از عمل برای شما درخواست خواهد شد . جهت مشاوره پیوند مو درتهران با شماره02188886501 تماس بگیرید.

لیزر فراکشنال (Fraxel) :

لیزر فرکشنال یکی از پیشرفته ترین درمان ها ی در دسترس برای جوان سازی و درمان ضایعات پوستی است که از نظر عوارض جانبی و هزینه با جراحی و سایر روش ها قابل مقایسه نیست و دارای تاییدیه FDA می باشد .
ایجاد خطوط چهره ناشی از کاهش کلاژن در پوست می باشد که با افزایش سن و میزان تماس با آفتاب در ارتباط است .
در این تکنیک ، در سطح پوست لایه برداری انجام می شود و در لایه ای ازداخل پوست به نام درم کلاژن سازی صورت می گیرد.
نتایج ناشی از لایه برداری سطحی ، شفافیت و ظاهر صاف تر پوست می باشد. نتایج کلاژن سازی به صورت جوان سازی وکاهش خطوط چهره و افزایش قدرت ارتجاعی و استحکام پوست به تدریج پس از چند جلسه لیزر درمانی مشاهده می شود . زمان مشاهده نتایج کاملا وابسته به شرایط پوست و سن افراد می باشد .
نتایج لیزر فرکشنال :
1 جوانسازی , رفع چین وچروک , افزایش قوام واستحکام پوست
2 برطرف کردن لک های قهوه ای ناشی از سن ولک های ناشی از آفتاب وبارداری
3 از بین بردن اسکار ناشی از آکنه , جراحی ها وسوختگی ها
4 کاهش سایز منافذ باز پوست
5 کمتر شدن آثار ترک های پوستی ناشی از بارداری وچاقی

رادیوفرکوئنسی ( Accent ) :
رادیو فرکوئنسی روشی مطمئن , اثر بخش وغیرتهاجمی دربازگرداندن جوانی وقوام طبیعی پوست ورفع چاقی های موضعی است .
بعد از انجام آن فرد فورا به زندگی روزمره خود باز می گردد وبرای هر نوع تیپ پوستی قابل اجرا است .
بهترین کاندیدا برای انجام این عمل افرادی هستند که دارای پوست شل در نواحی میانی وتحتانی صورت هستند . این روش تنها روش غیر تهاجمی می باشد که می توان پوست را بدون جراحی لیفتینگ کرد.
کاربرد دیگر رادیوفرکوئنسی برطرف کردن چاقی های موضعی وسلولیت ( حالت پوست پرتقالی ) بخصوص در نواحی شکم , باسن وران است .
راديوفركوئنسي چگونه عمل مي كند؟
در حين درمان گرماي كنترل شده به لايه هاي داخلي پوست بدون صدمه به لايه هاي رويي و اپيدرم داده مي شود، كه باعث مي شود:
1) روند كلاژن سازي كه در طي گذر زمان وافزایش سن كند شده تحريك شود.
2) گردش خون در منطقه افزايش مي يابد و در ناژلنفاوي و دفع چربيها و توكسين ها افزايش مي يابد.
3) انحلال سلولهاي چربي بوسيله گرما در نواحي كه چاقي موضعي وجود دارد.
احساس گرم شدن يا درد خفيف در حين درمان يا بلافاصله بعد از آن ممكن است روي دهد كه در عرض چند دقيقه از بين مي رود. قرمزي خفيف پوست در منطقه درمان ممكن است اتفاق افتد كه در عرض 24 ساعت از بين مي رود. احساس خشكي پوست ممكن است در 12 ساعت اول بعد از درمان رخ دهد كه معمولاً در عرض 48 ساعت برطرف مي شود و چرب كردن منطقه با ژل آلوورا مي تواند مفيد باشد.
با وجود اينكه، آستانه درد در افراد متفاوت است اما بيشتر افراد به خوبي اين درمان را تحمل مي كنند و احساس ناراحتي اگر هم باشد بسيار خفيف و اندك است و بيشتر احساس يك « ماساژگرم» در ناحيه وجود دارد و احتياج به هيچگونه بي حسي به طور کلی وجود ندارد ولی در صورت حساس بودن بیمار می توان در صورت نیاز از کرم های بی حسی موضعی نیز استفاده کرد.

مواردی که مجاز به انجام این روش نمی باشیم :
راديوفركوئنسي در بيماريهاي قلبي شديد، بيماريهاي كلاژن و اسكولار يا هر بيماري شديد و غيرقابل كنترل، زنان حامله و شيرده، افرادي كه ماركرهاي الكتريكي مثل Pace maker (باطري قلب) يا ايمپلانتهاي فلزي مثل فلز در منطقه هيپ به علت شكستگي استخوان ران يا دريچه هاي فلزي قلب دارندو نیز در خانم هایی که IUDمسی دارند, منع استفاده دارد.) در موارد کاربرد بدن)همچنين افرادي كه درمان هاي اخير تزريق ژل يا بوتاكس دارند (در موارد کاربرد صورت)بايد با رعايت فاصله زماني از تزريق اقدام به راديوفركوئنسي نمايند. (بهتر است قبل از هر نوع تزريق ابتدا راديوفركوئنسي انجام شود بعد از آن در صورت لزوم مي توان تزريق را انجام داد.)

لیزر موهای زائد( Alexandrite) :
این لیزر به عنوان بهترین , موثرترین وسریع ترین روش از بین بردن موهای ناخواسته می باشد.
اشعه لیزر بدون آنکه به سطح پوست آسیبی وارد کند وارد پوست می شود وجذب فولیکول های مو می گردد . بدین ترتیب بطور همزمان صدها فولیکول مو تخریب می شوند .
کلینیک جردن مجهز به لیزر Alexandrite ((Apogeeپیشرفته ترین دستگاه لیزر مو ساخت آمریکا است که برای از بین بردن موهای زائد دارای بالاترین اثربخشی وکمترین عوارض است وامکان برطرف کردن موهای اضافه در تمامی نواحی بدن در هر نوع پوستی را فراهم می کند . به دلیل قابلیت انتخاب pulse duration بسیار متنوع می توان به نحو موثری این نوع لیزر را هم برای موهای نازک و روشن و هم برای موهای ضخیم و تیره به کار برد.
معمولا پس از 2 الی 6 جلسه لیزر بیش از 80 % از موهای زائد کاهش می یابد .
نواحی قابل درمان با استفاده از لیزر موهای زائد عبارتند از :
صورت که شامل ( پشت لب ها , چانه وگردن , گونه ها , دور ابرو , پیشانی , گوش ) پستان , وسط سینه , شکم , پشت , زیربغل , ساعد , بازو , شانه ها , ساق پا , ران , کشاله ران , خط مایو , باسن

FPJنسل جدیدIPL:
تولید حرارت به کمک نور اساس اصلی درمان با FPJ می باشد . FPJ یک روش غیر تهاجمی برای درمان آسیب های پوستی ناشی از آفتاب و پیری پوست و ... می باشد. در اکثر موارد آسیب جدی به سطح پوست نمی رساند.
موارد کاربرد FPJ :
1- جوان سازی ( کلاژن سازی ) موثر روی چروک های ظریف سطحی
2- قرمزی گونه و بینی
3- آکنه های ملتهب و قرمز
4- منافذ باز پوست
5- قرمزی های پس از بهبود جوش
6- کک ومک و لک های پوستی ناشی از آفتاب و ....
7- روزاسه
8- تلانژکتازی ( عروق قرمز ظریف روی صورت و اطراف بینی )
9- اسکارهای ناشی از جوش ( فرورفتگی ) و سوختگی و بخیه
FPJ به طور موثری عروق قرمز را از بین می برد. پس از درمان با FPJ قرمزی مختصری در پوست ایجاد می شود که طی چند ساعت برطرف می شود .
لک های پوستی پس از FPJ به طور موقت تیره تر می شود و گاهی در یک یا چند نقطه (crust) دلمه به صورت پوسته های ظریف با تغییر رنگ مختصر ایجاد می شود که ظرف تقریبا 7-10 روز برطرف شده و رنگ لک روشن تر می شود .
تعداد جلسات وابسته به شرایط پوست و نوع لک متفاوت است .
از این روش در جوان سازی به دلیل تاثیر روی کلاژن سازی استفاده می شود .

رادیو سرجری:
این سیستم با عبور دادن جریان الکتریکی از بافت ها عمل می کند که فرکانس آن در محدوده امواج رادیویی است وبرش های حاصل از آن سریع وبدون اسکار است واین موضوع در درماتولوژی که بدترین خطر وعارضه جانبی آن اسکار وتاخیر در بهبودی پوست است از اهمیت ویژه ای برخوردار است وانجام اعمال پوست وزیبایی را به صورت سرپایی وبا کمترین خونریزی واسکار , در کوتاهترین زمان فراهم می کند .
کاربردهای درمانی :
برداشتن زگیل , Skin tag , کراتوزسبورئیک , Syringoma , Trichoepithelioma ,
برداشتن خال های ملانوسیتی , تلانژکتازی وتومورهای پوستی در مراحل ابتدایی
بیوپسی از ضایعات پوستی
برداشتن اولیه بافت کلوئید
Debulking تومورهای پوستی

کرایوتراپی :
کرایوتراپی یا فریزکردن جهت برداشتن ضایعات مختلف نظیر زگیل , سبورئیک کراتوزیس , لنتیگو ( لک های میانسالی ) همچنین کمک به درمان کلوئید(گوشت اضافه) بکار می رود .

میکرودرم ابریژن :
در این روش در عرض 10 تا 15 دقیقه وبدون هیچ گونه درد وناراحتی لایه های سطحی و مرده پوست برداشته می شود وبا تحریک فیبروبلاست ها وکلاژن سازی , پوست جوان تر وشاداب تر می گردد . درمان با جلسات متناوب می تواند جای زخم های قدیمی , جای جوش وچروک های ظریف وسطحی را تا حدی برطرف کند . در این روش کریستال های ریزاکسید آلومینیوم از طریق لوله دستگاه بر روی پوست پاشیده می شوند وپس از ایجاد سایش روی پوست از طریق ایجاد مکش توسط دستگاه پاک می شوند . این روش غیرتهاجمی ترین روش لایه برداری پوست است وبرای هر نوع پوستی ودر هر سنی قابل انجام است .

پیلینگ شیمیایی:
با گذشت زمان پوست توانایی خود را در دفع سلول های مرده از دست می دهد . در حین انجام پیلینگ سلول های پیر وفرسوده پوست می ریزد وبر اثر تحریک حاصل از آن وفعال تر شدن سلول های زایشگر وبهبود در گردش خون , پوستی جوانتر , خوش رنگ تر ومحکم تر جایگزین پوست قبلی می گردد . گرچه اسم این عمل پیلینگ شیمیایی است اما امروزه از موادی برای پیلینگ استفاده می شود که در میوه ها وگیاهان بصورت اسیدی یافت می شوند ودر واقع کلمه شیمیایی برای جداکردن ومشخص کردن این پیلینگ از پیلینگ لیزری ومکانیکی است ونمایانگر مواد شیمیایی مضر وزیان بخش نیست .
از دو روش فوق درپیشگیری و برطرف نمودن چین و چروک های سطحی, زبری ها ولک های حاصل از افزایش سن وبهبود نسبی منافذ باز پوستی ونیز از پیلینگ موضعی برای برطرف نمودن اسکارهای حاصل از آکنه استفاده می شود که قبل از این عمل بهتر است پوست بوسیله دستگاه میکرودرم لایه برداری شود.

رفع چین وچروک صورت با بوتاکس :
بوتاکس یکی از مهمترین تحولات در علم جراحی پلاستیک بوده وجایگزین مناسبی برای کشیدن پوست وانواع جراحی های لیفتینگ است واکثر افراد برای اصلاح چین وچروک های پوست قسمت بالای صورت خود از بوتاکس استفاده می کنند .
طی حرکات صورت مانند لبخند زدن , خندیدن , اخم کردن و... عضلات زیر پوست منقبض شده وموجب ایجاد چین وچروک پوست می شود .
امروزه بهترین درمان برای از بین بردن این خطوط , تزریق بوتاکس است .
بوتاکس پروتئینی است که از یک نوع باکتری تهیه می شود .
خصوصیات :
1- برای پیشگیری از چروک بعد از 25 سالگی و برای درمان چروک سنین بالاتر کاربرد دارد.
2- در درمان خطوط پیشانی واخم(بین ابروها) و اطراف چشم توصیه می شود و دارای تاییدیه FDA در این مورد می باشد.
3- باعث ایجاد ظاهری جوانتر بدون نیاز به زمان استراحت یا بستری شدن دارد.
4- برای بالا بردن ابرو به روش غیر جراحی توصیه می شود.
5- در صورت عمیق بودن خطوط باید از سایر درمان ها استفاده شود.
6- برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست مورد استفاده قرار می گیرد.
ماندگاری بوتاکس:
معمولا زمان ماندگاری بوتاکس بین 2 تا 6 ماه در افراد مختلف متفاوت است معمولا اثر بوتاکس از 2 ساعت بعد از تزریق در بدن فرد آغاز می شود ولی نتیجه قابل مشاهده از روز 5 شروع و تا روز 21 تکمیل می شود. ( ابتدا عضلات کوچکتر و ضعیف تر و سپس عضلات بزرگتر و قوی تر فلج می شوند ).بوتاکس یک نوع پروتئین حساس به حرارت است . انتقال نامناسب از کارخانه سازنده تا مصرف کننده یا مصرف بعضی داروها یا سیگار باعث کوتاه ترشدن تاثیر بوتاکس می شود.
چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند؟
1- موارد حاملگی و شیردهی
2- بیماری های عضلانی مانند میاستنی گراویس ، سندرم ایتون لامبرت و ALS
3- افراد با نارسایی حاد کلیوی
4- افراد مصرف کننده وارافارین یا هپارین ( ضد انعقادها )
5- مصرف کننده آمینوگلیکوزید تزریقی مثل جنتامایسین ، آمیکاسین می توانند یک هفته بعد از قطع دارو بوتاکس تزریق کنند.
تزریق ژل :
تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم , صاف کردن چین های عمیق دو طرف دهان , برجسته کردن گونه وحجم دادن به لب است ودر حال حاضر بهترین روش در سراسر دنیا تزریق ژل هیالورونیک اسید است . این نوع ژل نیازی به تست حساسیت ندارد , آلرژی ایجاد نمی کند ودر زیر پوست حرکت وریزش ندارد . تمام مواردی که جهت تزریق در این کلینیک به کار می رود ساخت شرکت های اروپایی یا آمریکایی مورد تائیدیه اروپا CE یا آمریکا FDA می باشد .
مزوتراپی(Mesotherapy):
مزوتراپی روشی است که سال ها پیش در فرانسه ابداع شده ودر حال حاضر در سراسر دنیا از این روش برای درمان ریزش مو , جوان سازی پوست واز بین بردن اسکار , لک های پوستی چاقی های موضعی , سلولیت وترک های پوستی استفاده می شود .
مزوتراپی یک روش بدون درد وبدون نیاز به بی حسی می باشد وبا زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد و نوعی روش رساندن دارو و مواد به عمق پوست می باشد.
مزوتراپی عبارت است از تزریق موضعی ویتامین ها , املاح , اسیدهای آمینه و داروی مهارکننده تولید هورمون دهیدروتستوسترون (DHTهورمون دهیدروتستوسترون عامل اصلی ریزش مو در آقایان و برخی خانم ها) در قسمت میانی پوست ( مزودرم ). با مزوتراپی ویتامین ها و املاحی را که بدن با افزایش سن به مرور از دست می دهد می توان جایگزین کرد.
مکانیسم اثر مزوتراپی :
1- مزوتراپی جریان خون موضعی در سر را افزایش می دهد و به این ترتیب منجر به تحریک فولیکول های مو( ریشه مو ) و رشد مو می شود .
2- ترکیبی از چندین داروکه تاییدیه FDA دارد به طور مستقیم به صورت میکرودوز ( مقادیر بسیار کم ) در چندین نقطه سر به فولیکولهای مو ( ریشه مو ) تزریق می شود و منجر به تحریک رویش مو می شود. ترکیبی از این داروها به صورت Long Acting ( طولانی مدت ) روی تولید هورمون DHT اثر می گذارد و منجر به کاهش تدریجی ریزش مو و سپس رشد مجدد مو می شود. مدت هر تزریق 10 الی 15 دقیقه می باشد.
البته لازم به ذکر است حتما باید قبل از مزوتراپی مشاوره صورت گیرد ، تا با معاینه و نظر پزشک معالج مشخص گردد که آیا شخص از این روش سودی خواهد برد یا خیر. شرط تاثیر این روش وجود داشتن فولیکول مو ( ریشه مو ) می باشد که ممکن است حتی به صورت موهای بسیار نازک باشد در غیر این صورت در مواردیکه فولیکول مو از دست رفته این روش کمکی نخواهد کرد. درصد رضایت شخص بستگی به شرایط مو ( تعداد فولیکول های باقی مانده ) و دیدگاه و انتظار فرد از مزوتراپی دارد. در جلسه مشاوره حدود نسبی تغییرات برای افراد مشخص می شود .
در انتها باید متذکر شد که مزوتراپی روش درمانی قطعی جهت ریزش مو نخواهد بود و روشی است جهت کنترل ریزش مو که بهتر است در کنار سایر درمان ها ( مانند استفاده از داروهای خوراکی یا موضعی ) از این روش استفاده شود .

SUBSCISION ( ساب سیژن ):
ساب سیژن روشی است ساده و سر پایی و بی خطر ، با یک مکانیسم متفاوت و اساسی در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوی جوش جای بخیه و آبله مرغان و ... ساب سیژن و لیزر فرکسل در کنار هم بهترین درمان جهت اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) محسوب می شوند.
ساب سیژن سطح اسکار را از اتصال زیرین آزاد می کند و منجر به ایجاد بافت همبند جدید در نزدیکی اسکار می شود ( بدون صدمه به سطح پوست) . بنابراین ساب سیژن یک متد بسیار با ارزش است ولی برای حصول نتایج بهتر و سریعتر این روش با متد وکیوم همراه می شود وکیو م روشی بسیار آسان و کوتاه مدت است که با یک پروتکل خاص بعد از ساب سیژن انجام می شود.
تعیین تعداد جلسات ساب سیژن بسته به جنس پوست و نوع و عمق اسکار متفاوت است . درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) پس از انجام ساب سیژن با لیزر فرکسل ادامه داده می شود .
نور درمانی (narrow band UVB ) :
امروزه اشعه ماورای بنفش (UV) به عنوان یکی از موثرترین درمان های بیماری های پوستی نظیر پسوریازیس ، ویتیلیگو ، اگزما ، پاراپسوریازیس و لنفوم پوستی شناخته شده است . کلینیک جردن با دارا بودن دستگاهNarrow Band UVB آماده ارائه خدمت به بیماران گرامی می باشد .
.

اسامی همکاران پزشک:
1 دکتر محمد علی نیلفروش زاده : رئیس کلینیک .فوق تخصص پوست و مو ,فلوشیپ فوق تخصصی لیزر ,پیوند مو و جراحی پوست
2 دکتر سارا ذوالقدر : متخصص پوست ,بورد تخصصی پوست,مو و لیزر
3-دکتر الهه لطفی: متخصص پوست ,بورد تخصصی پوست,مو و لیزر
4-دکتر پژمان مباشر :متخصص پوست ,بورد تخصصی پوست,مو و زیبایی

5-دکتر علیرضا حنیف نیا:متخصص پوست،بورد تخصصی پوست ،مو و زیبایی


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

reza [ 1392-08-25 ]
سلام وقت به خیر شماره تماس ننوشتی که جناب دکتر

اکرم حسنوند [ 1392-08-04 ]
مرسی از شما

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر