دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

پیوند مو در بیماران دوجنسی

Transsexualism در لغت به معنای عدم تطابق شکل بیولوژیکی فرد با وضعیت جنسی فرد است. میزان بروز این حالت تا افراد است.
بیشتر افراد دو جنسی که برای پیوند مو مراجعه می کنند ، جنس مرد هستند. بیمارانی که تمایل دارند شکل ظاهری زن را داشته باشند ، اغلب داروهای استروژن و آنتی آندروژن مصرف می کنند و این افراد تمایل دارند موهای دچار طاسی مردانه خود را فرم قابل قبولی به شکل خانم ها در آورند.

بعضی از آنها هم که دچار طاسی پیشرونده هستند ، از کلاه گیس استفاده می کنند ولی این قبیل افراد هم دوست دارند وقتی در خانه کلاه گیس خود را بر می دارند ، چهره زنانه تری داشته باشند.
در برخورد با این بیماران باید به این نکته توجه داشت که بعضی از آنها ممکن است مجرد باقی بمانند ولی بعضی ازدواج کرده و حتی صاحب فرزند باشند و حالا با انتخاب جنسیت زن ، در کنار همسر و فرزندان خود باقی بمانند.

برای انتخاب جنسیت زنانه بیمار ممکن است نیازمند پر کردن سینه ها ، لیپوساکشن ، جراحی فک و صورت ، کوچک کردن چانه ، کریکوئیدکتومی (برای کوچک کردن سیب آدم) و برداشت موی زائد ناحیه پشت ، شانه ، شکم و صورت باشد. در بیماران مسن تر کاهش چین و چروک صورت و پلک و گردن به همراه جراحی پیوند مو اثرات بسیار بهتری دارد.

در انتخاب خط رویش مو در این بیماران باید توجه داشت که این خط پایین تر از خط طراحی شده برای مردان در نظر گرفته می شود ، البته در صورتیکه ناحیه دهنده (پشت سر) خوب نباشد. خط رویش مو بالاتر از خطر نرمال در نظر گرفته می شود. در اغلب این بیماران بدلیل مصرف داروهای هورمونی ، ریزش موی مردانه بسیار آهسته پیش می رود.

در این بیماران با استفاده از تکنیک FUT :Follicular Unit عمل پیوند مو انجام می گیرد و در صورتیکه ناحیه دهنده خوب نباشد بیشتر سعی می شود تراکم مو در اطراف خط رویش مو بیشتر باشد تا از لحاظ ظاهری چهره بهتری به فرد بدهد.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر