دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

حضور206 نفر نخبگان علوم پزشکی در

طی مصاحبه خبرنگار اخبار پزشکان از آقای دکتر محمد علی نیلفروش زاده رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک و عضو کمیته علمی همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج از کشور از ایشان در مورد بهداشت و درمان، دستاوردهای همایش و تاثیر آن بر مراکز تحقیقاتی سوال شد و ایشان در پاسخ اظهار کردند:
همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج از کشور در تاریخ 11و12 مرداد ماه با حضور کلیه نخبگان و متخصصین ایرانی سراسر کشور و نیز ایرانیان مقیم خارج از کشور در محل سالن اجلاس سران تشکیل می شود و در روزهای بعد این متخصصین در خدمت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور در رشته های مختلف هستند و به ارتقاء و انتقال دانش و فناوری نوین می پردازند.
نحوه انتخاب متخصصین ایرانی مقیم خارج از کشور، نخبگان برتر از میان 000/10 نفر از طریق پایگاه اینترنتی، سفارتخانه ها و سایر منابع، 1200 نفر متخصص توسط کمیته علمی همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور که تحت نظر شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور فعالیت می کنند، انتخاب شدند.
لازم به ذکر است اعضاء کمیته علمی شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از میان چهره های ماندگار و نخبگان کشوری در رشته های مختلف در ایران برگزیده شده اند.
در این همایش 60% انتخاب شدگان درجه دکترا، 11% فوق دکترا هستند و از دعوت شدگان 23% (206نفر) در رشته های علوم پزشکی، 39% (344 نفر) علوم مهندسی، 8% (67 نفر) علوم پایه و بقیه را رشته های علوم انسانی، اقتصاد، هنر و مدیریت تشکیل می دهند.
400 نفر از مدعوین از کشور آمریکا، 200 نفر از انگلستان، 150 نفر از آلمان، 49 نفر از کانادا و بقیه از فرانسه، سوئد، ترکیه، دانمارک، مالزی و استرالیا دعوت شده اند.
در بین مدعوین افراد مشهوری مثل جناب آقای جرج گالوی مدافع سلح، جناب آقای ریچارد فرای ایران شناس معروف و جناب آقای فیلیپ ویلتیو حضور داشتند.
شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که زیر مجموعه دفتر نهاد ریاست جمهوری است توانسته است اطلاعات کاملی از ایرانیان خارج از کشور فراهم کند که در شبکه متخصصین ایرانی خارج از کشور موجود است.
در حقیقت کار این شورا فعالیت شبانه روزی در زمینه رسیدگی به مسائل و مشکلات ایرانیان خارج از کشور، ثبت و پیگیری اطلاعات آنها در سامانه پیشرفته، ثبت و پیگیری برگزاری کار گروههای تخصصی و حقوقی و نمایندگی در دستگاههای مختلف در استانها و فرودگاهها، ایجاد بانک اطلاعاتی و شبکه مجازی متخصصین، پخش زنده اخبار مربوط به فعالیتهای این متخصصین می باشد و این شورا زیر مجموعه هایی در زمینه رسیدگی به مشکلات این نخبگان دارد.
در این کنگره بزرگ به دانشگاههای علوم پزشکی، کمیته های علمی و مراکز تحقیقاتی سهمیه هایی اختصاص داده شده که از اساتید مورد نیاز جهت پیشرفت علم و فناوری در آن حوزه دعوت به عمل آورند. از آنجائیکه بعضی از دانشگاهها در زمینه خاصی ممکن است احتیاج به متخصص ایرانی داشته باشند و یا در زمینه خاصی نیاز به دستیابی به اطلاعات جدید این نخبگان داشته باشند و یا مراکز برتر تحقیقاتی نیز جهت بهره گیری از متخصصین مربوطه و یا تولید علم و فناوری بخواهند بدینوسیله مشکلات خود را حل کنند که با این روند، امکان دعوت اساتید برتر ایرانی دنیا تسهیل
می گردد.
به هر دانشگاه برتر کشور جهت دعوت از اساتید برتر ایرانی 12 نفر، به هر انجمن علمی 5 نفر، به هر مرکز برتر صنعتی 5 نفر سهمیه داده شده است که با حضور این متخصصین در طول مدت اقامت کوتاه در داخل کشور علاوه بر اینکه در جریان پیشرفتهای علمی و صنعتی ایران در زمینه پزشکی و مهندس فنی در رشته های دیگر قرار می گیرند، می توانند ارتباط مناسبی جهت ارتقاء علمی، فنی و اجتماعی در داخل کشور فراهم کنند و همچنین با برقراری تماس با مسئولین مربوط در وزارتخانه ها، مشکلات این نخبگان در ارتباط با ورود به ایران و همکاری با مراکز علمی تحقیقاتی بر طرف می گردد.
در مدت حضور این اساتید در ایران، جلسات مشترک، کار گروه تخصصی مشترک با مسئولین وزارت بهداشت و وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سایر وزارتخانه ها و دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می گردد که دستاوردهای بسیار خوبی در زمینه ارتقاء محققین و دانشمندان ایران خواهد داشت و راهکار مناسبی به برقراری ارتباط صمیمانه مناسب با هموطنان مقیم خارج از کشور و اعتماد سازی و تسهیل بروکراسی اداری، ایجاد بانک اطلاعاتی و ارتقاء تواناییهای بالقوه ایرانیان، ارزیابی عملکرد نهادهای مربوطه و رسیدگی به مشکلات ایرانیان برجسته خواهد بود.
خوشبختانه در این بین سهم متخصصین مربوط به علوم پزشکی در رشته های وابسته بسیار خوب بوده است و حضور 206 نفر از متخصصین علوم پزشکی بعد از رشته فنی مهندسی بالاترین سهم را در این بین داشته است و بعضی از مدعوین از جمله روسای مراکز تحقیقاتی خارج از کشور و یا روسای گروههای علمی دانشگاههای معتبر دنیا هستند که می توانند در راه اندازی فناوری جدید پزشکی در داخل کشور سهم بسزایی داشته باشند.
در روز 12 مرداد این ساتید برجسته ایرانی به مدت 1 روز کامل با وزیر بهداشت و معاونین مربوط و مسئولین سازمانها و نهادهای وابسته به وزارت بهداشت دیدار داشته و همفکریهای موثری در این زمینه انجام دادند.
جا دارد از مسئول محترم شورای عالی مخصوصا دبیر کل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور جناب آقای دکتر محمد شریف ملک زاده و کمیته علمی همایش، کار گروههای مختلف تخصصی علوم و فناوری، کار گروه علمی- آموزشی، کار گروه فرهنگی و رسانه ای و کار گروههای قضایی و حقوقی و همچنین از مسئولین وزارت بهداشت و درمان به خاطر فعالیت جدی آنها در این زمینه تشکر و قدردانی شود.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر