دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

افق آینده در درمان ریزش مو

دکتر محمد علی نیلفروش زاده دانشیار پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران ,رییس مرکز تحقیقات پوست و سالک و عضو کمیته علمی کنگره پوست آبان ماه اصفهان در مصاحبه با اخبار پزشکاناظهار کرد

امروزه ما در زماني زندگي مي كنيم كه انواع درمانهاي دارويي و جراحي ريزش مو وجود داشته و طاسي را بطور كامل مي توان درمان نمود. در چند سال اخير پيشرفتهاي چشمگيري در زمينه كاشت مو بوجود آمده و مقالات متعددي در اين زمينه به چاپ رسيده است.
از بهترین روشهاي معمول در زمینه كاشت مو، مي توان به دو روش FUT و FUE و متدهای ترکیبی اشاره كرد که امروزه پیشرفتهای نوینی در این متدها ایجاد شده است.
با کمک این روش ها می توان ظاهر طبیعی و زیبایی را برای فرد ایجاد کرد. تنها نکته در مورد بیمارانی است که ناحیه دونور خوبی ندارند. در مورد این افراد راه حل ارائه شده استفاده از سلولهای بنیادی فولیکول مو یا درمال پاپیلای تکثیر یافته در درمان طاسی خواهد بود.
افق آینده در زمینه پیوند مو تولید ساختارهای ظریف مشابه مو در محیط کشت و سپس کاشت آنها می باشد. در این پروسه ابتدا سلول های درمال و اپی درمال فولیکول به شکل aggregate سلولی در آمده و سپس در محیط کشت به ساختارهایی به اسم proto- hair تبدیل می گردد. این ساختارها مشابه ترکیبات تشکیل دهنده موی نرمال شامل درمال پاپیلا، ماتریکس مو و شافت موی ناقص می باشد. بعد از کاشت، proto- hair به شکل موی بالغ در خواهد آمد.
مرکز تحقیقات پوست و سالک با کمک دانشگاههای داخل و خارج از کشور طرح تحقیقاتی کاربرد این روش نوین را در دو مرحله حیوانی و انسانی طراحی کرده و فاز حیوانی آن نیز در دست اجراست و انجام آن در انسان می تواند راه کار مناسب برای ایجاد موی جدید و درمان ریزش مو باشد و نوید درمان طاسی در بسیاری از بیماران را به ارمغان آورد.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر